5 tõhusat nippi diivani puhastuseks

Diivani puhastus ei pea olema keeruline protsess, mis rikub tuju. Vahel juhtub, et diivanile pudiseb toitu, tilgub kohvi või jäävad rasvased sõrmejäljed. Kui plekke õigeaegselt märgata saab kiirelt ja mugavalt kodustes tingimustes ka esmapilgul rasketest plekkidest tavapäraste puhastusvahenditega jagu.

PuhastuEst kogenud meeskond on kokkupannud viis lihtsat nippi igapäevaste diivanil olevate plekkide eemaldamiseks.

1. Vedeliku plekid kuivata alati kuiva paberiga

Kui juhtub, et diivanile läheb ümber mõni vedelik- piim, punane vein, kohvi, õlu või limonaad, siis on mõistlik plekki kuivatada kohe, kui õnnetus juhtunud. Kui vedeliku plekk juba hakkab kuivama ja see imendub diivanisse on pleki eemaldamine keerulisem. Pleki kuivatamiseks soovitame kasutada ainult majapidamispaberit, kindlasti mitte lappi või muud märga kaltsu. Soovitame paberiga plekile vajutada, mitte hõõruda, oluline on, et paber imaks vedeliku endasse ja pleki koht jääks võimalikult kuivaks. Kasutades puhastamiseks märga lappi, läheb lapil olev rasv diivanile ning mustus aetakse lihtsalt diivanil laiali.

2. Šokolaadi plekid eemalda vee ja paberiga

Šokolaadi plekke saab diivani kangalt kerge vaevaga eemaldada vee ja paberiga. Kui märkad šokolaadi plekki, siis esmalt tuleb, puitnoa või mõne puust pulgaga (näiteks jäätisepulgaga), paks pealmine kiht eemaldada. Seejärel pihusta pritspudelist külma vett plekile, šokolaad lahustub veega ning kuivata plekki paberiga, vajutades paberiga plekile. Majapidamispaber imab lahustunud šokolaadi endasse. Kui pristpudelit pole, siis võib plekile natuke vett valada, aga vältida tuleks pleki üleujutamist. Korda tegevust vajadusel mitu korda, kuni plekk on diivanilt kadunud.

3. Lemmiklooma karvad saab eemaldada külma veega

Kui kodus on lemmikloom, siis on diivan sageli just see koht, kuhu koguneb palju lemmiklooma karvu. Kassi või koera karvad saab eemaldada diivanilt samuti pihustades külma vett diivanile ning seejärel käega mööda niisket kangast tõmmates, karvad eemalduvad.

4. Mustus satiin- ja sametkangal

Satiin- ja sametkangast diivani puhul soovitame alati enne puhastamist testida, kuidas vesi kangale mõjub. Proovige leida diivanil koht, mis ei paista välja ning tehke see veega märjaks. Kui peale koha kuivamist on näha, et karv ei ole kare ning diivanikangas pole värvi muutnud, siis võtke meiega ühendust ning me puhastame diivani spetsiaalse kangapuhastusvahendi ning masinaga.

Sametkangast diivanite puhul on alati oht, et peale puhastust jääb kangas kare või halvimal juhul muudab värvi, sellepärast soovitame sametkangast diivanite puhastamisel pöörduda meie poole ning aitame eemalda plekid.

5. Nahast diivani puhastamine

Nahast diivanite puhul soovitame kasutada rohelise seebi lahust leige veega. Oluline on peale diivani puhastamist kanda kogu diivanile ka nahka toitvat vahendit. Spetsiaalset nahast diivanitele mõeldud vahendit on võimalik soetada meie käest. Soovitame nahast diivaneid hooldada minimaalselt iga nelja kuu tagant, et selle välimus püsiks ilus ja värske.

Kui soovid põhjalikku diivani puhastust, siis pöördu meie kogenud spetsialistide poole.